Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Pośrednictwo pracy krajowe
Statystyki graficzne

Pośrednictwo pracy krajowe

 

 

Pośrednictwo pracy prowadzone przez Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie polega na udzielaniu pomocy bezrobotnym i innym osobom poszukującym pracy w pozyskaniu odpowiedniego zatrudnienia.

 

 

 

 

 

 

 

Pośrednictwo pracy dla Bezrobotnych i Poszukującyh pracy polega w szczególności na:

 

  • informowaniu bezrobotnych i poszukujących pracy o aktualnej sytuacji i przewidywanych zmianach na lokalnym rynku pracy;
  • inicjowaniu i organizowaniu kontaktów bezrobotnych i poszukujących pracy z pracodawcami;
  • współdziałaniu powiatowych urzędów pracy w zakresie wymiany informacji o możliwościach uzyskania zatrudnienia i szkolenia na terenie ich działania;
  • informowaniu bezrobotnych o przysługujących im prawach i obowiązkach.

Pośrednictwo pracy wykonywane jest nieodpłatnie

 

Formy pośrednictwa pracy dostępne dla osób Bezrobotnych i Poszukujących pracy:

 

Pośrednictwo zamknięte – polega na udostępnianiu ofert pracy, które na życzenie pracodawcy nie zawierają informacji umożliwiających jego identyfikację. Osoby zainteresowane ofertą podlegają wstępnej ocenie kwalifikacyjnej przez pośrednika pracy, a następnie są kierowane do pracodawcy, który dokonuje ostatecznego wyboru pracownika.

Pośrednictwo otwarte – polega na udostępnianiu ofert pracy zawierających dane identyfikacyjne pracodawcy. Osoby zainteresowane ofertą same kontaktują się z pracodawcą, który przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne i wybiera pracownika.

Pośrednictwo szybkie – uruchamiane jest w sytuacji, gdy pracodawca potrzebuje pracownika "od zaraz" niezależnie od kwalifikacji kandydatów. Pracodawca wybiera pracowników spośród dużej liczby osób Bezrobotnych lub Poszukujących pracy.

Pośrednictwo na stanowiska wymagające szczególnych predyspozycji psychofizycznych – uruchamiane jest w sytuacji, gdy pracodawca zgłasza chęć zatrudnienia pracownika na stanowisko wymagające od kandydata spełnienia specjalnych wymagań. Kandydaci muszą w takim przypadku poddać się specjalistycznym badaniom przydatności zawodowej.

Giełdy pracy – organizowane są na wniosek pracodawcy w sytuacji, gdy istnieje potrzeba spotkania pracodawcy z większą grupą osób poszukujących pracy w określonym zawodzie.

Targi pracy – to spotkania większej ilości pracodawców i osób zainteresowanych podjęciem pracy, trwające 1-2 dni.


Centrum Aktywizacji Zawodwej:  (034) 313 50 20 w. 116.    

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 08:44:13)
Zredagowana przez: Dagmara Żak (2014-12-17 14:16:59)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupmyszkow.pl/strona/posrednictwo-pracy-krajowe/65